emm.kate

Co když řidič metra dostane infarkt nebo mrtvici,… Je něco co vlak zastaví, aby třeba nenarazil do soupravy, která

jede před ním ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejenom strojvedoucí v metru ale i strojvedoucí na železnici musí v určitých intervalech mačkat jisté tlačítko . Pokud to neudělá vlak se zastaví.

Další odpovědi
beer

Jen doplním mosoje – tomu tlačítku se říká živák )

Funna

Už když jsme byli před 20lety na exkurzi v kabině strojvůdce v metru, už tenkrát nám říkali, že metro by klidně mohlo jezdit v samo, bez obsluhy, ale že to nemůžou udělat, kvůli psychice cestujících…co si asi pomyslí, když za „volantem“ nikoho neuvidí…takže se neboj…i když jsou v metru tlačítka, co píše mosoj, využívána je když se děje něco s tratí a souprava může jet max.30km/h, jinak ne…jiné automatické systémy (vlakové zabezpečovače) hlídají vše potřebné a dokonce ho i řídí…a kdyby se něco, tak souprava zastaví v nejbližší stanici a otevře automaticky dveře…takže neboj… 🙂

david22

Nicméně v Paříži jezdí metro bez obsluhy. Pro mě by to byl též nezvyk. Asi síla zvyku.

tatanka

Pro Funnu, nic proti, ale domnívám se, že souprava v metru jede vyšší rychlostí než 30km/h.
Doplňuji:
Omluva, špatně a hlavně rychle jsem četl, díky.