Glondajka

Co když nemám DPP?

Měla jsem brigádu na DPP v Tescu. Dohodu jsem měla jenom přes prázdniny. Tak ještě dělám od září a plánuju to do prosince, ale nedali mi podepsat smlouvu na další DPP nebo prodloužení. Takže dělám načerno. Kdyby mi rekli, ze mi DPP neprodlouží, tak mam si vyžádat smlouvu za září? Také by mě zajímalo, když jsem podepisovala úlevu na dani, a ten papir mi nedali, mám si ho vyžádat a odnést ho na finanční úřad sama radši? Prej mi mají dát originál a oni si maji nechat pouze kopii.

Odpovědi
ivzez

Prohlášení k dani ze mzdy se podepisuje pouze jednou (je jenom
jedno vyhotovení), prohlášení zůstává zaměstnavateli. Bez něj by ti
nemohl uplatnit slevu na dani.
____________

Zaměstnavatel „nedává podepsat DPP“. Každý pracovně právní vztah sjednávají dvě strany – zaměstnanec a zaměstnavatel. Chceš-li pro tohoto zaměstnavatele pracovat dál, navrhni uzavření další DPP nebo prodloužení původní DPP dodatkem.

Nepracuj bez smlouvy ani bez dohody (DPP)! Hrozí ti pokuta až 100.000 Kč.
Zdůrazňuji: Bez uzavřené smlouvy nebo DPP by šlo o práci na černo.