bolak

Co když někdo půjčí peníze (třeba z banky) a pak si umře?

Bude to chtít banka po jeho rodině?
Doplňuji:
Co když ta osoba nemá vůbec nic, dejme tomu že je to nějaký hazardní hráč. Půjčí si peníze, s tím že je bude měsíčně splácet, všechny je ale prohraje a po první splátce ho srazí auto. Ta osoba je buď svobodná nebo rozvedená. Jak to bude potom? Má právo banka po někom někde něco chtít nebo má prostě smůlu? Jak to bude s jeho dluhem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ručitel nebo ručení zástavou ti nic neříká. Bez toho půjčku nedostaneš!!!Prostě zaplatí to ručitel nebo se to zaplatí tou zástavou.
Doplňuji:
U ručitele je to jasné a zástava je volená vždy taková aby půjčku pokryla.

Další odpovědi
tatanka

Zajisté to bude chtít banka po pozůstalých, jediné řešení je odmítnutí dědictví, samozřejmě vše se odvíjí od výše dluhu.

Mapel

Vše je otázkou dědického řízení. To zahrnuje kladný i záporný – dluhy majetek. Pak je na rozhodnutí dědiců jak se rozhodnou.
Doplňuji:
Na tuto otázku je tisíc odpovědí. Každý případ se řeší individuálně a banky si půjčky v současné době dost hlídají. Druhá otázka je nebankovní půjčka a tam to záleží přesně na formulaci smlouvy.

anonym

Kdyz si pujci penize clovek na nejake ty karty , nebo dnes uz i v bankach vydim letaky na vysoke castky bez ruceni a rucitelu ( nechapu ) .. , tak kdyz pak zemre, tak ti dedicove musi zaplatit.
Kdyby ten clovek nevlastnil nic, ani byt, ani auto , chatu , zadne penize na ucte .. nic .. , tak by se toho dedicove zrekli. Nemuzou ale rict. : Dluh nezaplatime , ale byt chceme… bud vsechno – plusy i minusy , nebo nic. -iv-

bolak

a další podotázka: jsou banky nějak propojené? co když si půjčím z 10 bank po milionu a ve všech budu ručit stejným barákem za milion, to by asi nějak poznaly co? :)
(určitě jsou to hodně hloupý otázky, ale nikdy sem si nic nepučoval, tak to nevim, ale zajímá mě to)

anonym

Tak to poznaji urcite. Jsou propojeny i fin. urady, socialky, dopravni inspektoraty, ruzne ty home a nevim jak se vsemu rika . Neunikn enikde ani mysicka , natoz vy ! 🙂 …
na pujcku potrebujete rucit tim domem , ale budete to mit zanesene na katastru nemovitosti a pri dalsi pujcce po vas budou chtit doklad prave z toho katastru , ze je tam vse bez zaznamu, ze uz tim domem nerucite na jinou pujcku …

bolak

Co když si to půjčím ze všech bank ve stejný den a výpis z toho katastru (jak říkáš, jestli to není vymyšlený slovo) budu mít čistý, ještě z rána toho samého dne?

anonym

Banka si nechava original. V druhe uz by vam ten original chybel.

bolak

Sakra, a já myslel že sem vymyslel kolo :(
Já mám prostě na takovýhle věci smůlu, nejdřív nafukovací balónek, pak bejzbol a teď i s tímhle přijdu až s křížkem po funuse.

bolak

mosoj: to je potřeba VŽDYCKY, i když jde třeba jenom o 50.000?