Avatar uživatele
Pokročilý

Co když můj brácha kterýmu bylo před týdnem 15 podá žádost o občanku až zítra??Může dostat pokutu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Pokutu nedostane.
Musí požádat o vydání občanského průkazu nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy dosáhl věku 15 let.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Správnou odpověď Myšpulínky doplňuji o odkaz na příslušné ustanovení zákona (o občanských průkazech)

§ 16a, odstavec 1, písm. L

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?zdroj=sb08379&cd=76& typ=r


Avatar uživatele
Zlatý

já myslím, že pokutu nedostane


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě ne


Avatar uživatele
Zlatý

Já myslím, že se nic nestane. To je dnes běžný jev, že na občanku lidi kašlou. Zvlášť, když ji k ničemu nepotřebují, protože všude chtějí plnoletost a nikde a nikdo ji nesmí požadovat.


Avatar uživatele
Pokročilý

možná nepodá ani zítra, není úřední den

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.