Ewíík

Co když můj brácha kterýmu bylo před týdnem 15 podá žádost o občanku až zítra??Může dostat pokutu?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Pokutu nedostane.
Musí požádat o vydání občanského průkazu nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy dosáhl věku 15 let.

Další odpovědi
standa

Správnou odpověď Myšpulínky doplňuji o odkaz na příslušné ustanovení zákona (o občanských průkazech)

§ 16a, odstavec 1, písm. L

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb08­379&cd=76&typ=r

hanulka11

já myslím, že pokutu nedostane

Drap

Určitě ne

Michal Kole

Já myslím, že se nic nestane. To je dnes běžný jev, že na občanku lidi kašlou. Zvlášť, když ji k ničemu nepotřebují, protože všude chtějí plnoletost a nikde a nikdo ji nesmí požadovat.

greycell

možná nepodá ani zítra, není úřední den