Co když má třeba jedna věc 2 vlastníky ? Jak to exekutor zabavuje?

Třeba 2 kamarádi se složí na auto, každý dá 100 000 a druhý kámoš dluží a exekutor to auto chce zabaviz. Auto nemůže rozdělit vejpůl.

Nejlepší odpověď
Džanička

Podle mě auto exekutor zabaví, a dlužník pak bude kamarádovi bude dlužit těch 100 tisíc.. Takže bude zase dlužník.. Ať si mezi sebou udělají smlouvu podepsanou u notáře, aby se pak mohly navzájem vyrovnat.. Nebo ať auto prodá, zaplatí dluh a druhá polovina bude kamarádova.. Je to v podstatě to samé jako když jsou dva manželé, a mají dluhy.. Já bych dneska nešla dělat ani ručitele, ani kamarádce.. Nikdy nevím do čeho spadne, pak bych na tom byla nejhůř jenom já, protože mám zkušenost od bratra, který ručil na dům, a teď má splácet 2 miliony, majitel se jednoduše vytratil.. Pokud na něco nemám tak to nekupuji a nepůjčuji si.. Pak jsou z toho jen maléry..

Další odpovědi
baghira

U každé otázky existuje diskuse. Myslím, že není vhodné klást na jedno téma nové a nové a nové doplňující dotazy.