epa

co kdyz internetový obchod zkrachuje?

dobry den, mam dotaz, snad mi muzete pomoci!!!

neziji v ceske republice, ale v recku.....

zastupovala jsem vsak pres internet – aukro jednu cinskou firmu s oblecenim.¨za­lozila jsem tam ucet a prekladala co nabizeji za zbozi atd.....vlastne jsem byla prekladatelka a zastupce(pracovnik pro ceskou republiku). v uvodu jsem to take na te prodejni strance napsala, ze jsem zastupce cinske vyrobny a veskere zbozi dodavane bylo z vyrobny v cine primo k zakaznikovi,tzn, delsi doba dodani, reklamaci az do ciny atd........

firme se darilo dobre, i kdyz sem tam byly nejake reklamace ktere se bezproblemu vyresily a vyrobna vratila nekolikrat penize za spatne usite saty atd…

potom se ale vyrobna pohorsila a nakonec zkrachovali. tzn, ja prisla o praci, nevyplatily mi posledni vyplatu a je jedna nedoresena reklamace se zakaznikem z aukra, kdy slecna vratila saty ze nebyla spokojena. saty ale samosrejme lezi v cine nekde na poste protoze vyrobna zkrachovala tezko si je vyzvedne, tzn vrati se ji saty zpet, ale slecna trva i na dale na vraceni penez. tvrdi ze i presto co jsem psala na aukru( o zastoupeni vyrobny) ucet na aukru je na moje jmeno, a musim ji ty penize zaplatit ja, coz me hrozi, protoze ja s tim prece nemam nic spolecneho a take jsem prisla o vyplattu takze jeste nekomu neco extra platit......to abych se sla povesit:-(

ma zakaznice pravdu?musim ji ty penize zaplatit ja? i presto ze jsem psala jasne ze jsem pouze pracovnikem pro cinskou vyrobnu, nejsem ja prodejce satu a saty preze me vubec nesly??

myslim ze prece kdyz si nekdo koupi neco u prodejce v obchode, tak si to take kupuje pres nejakou prodavacku, je tomu tak?

prosim pomozte, slecna hrozi soudem a ja nechci ztratit vic penez nez jsem jiz ztratila.

predem dekuji moc za odpoved!

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pokud jste na Aukru registrovaná vy, jste pro zákazníka prodejcem. Tedy jste zodpovědná i za případné reklamace. Jediná možnost, kdy by bylo možné o Vaší odpovědnosti diskutovat by byla, pokud máte smlouvu s čínským obchodem, v které je uvedeno, že jste pouze zaměstnakyní společnosti zodpovědnou za nabídku zboží zde. Pak by sedělo přirovnání k prodavačce v obchodě. Pokud tomu tak není, pak jste obchodník nakupující u jiného obchodníka a zodpovědnost vůči konečnému zákazníkovi je na Vás.