co kdyz internetový obchod zkrachuje?

dobry den, mam dotaz, snad mi muzete pomoci!!!

neziji v ceske republice, ale v recku.....

zastupovala jsem vsak pres internet - aukro jednu cinskou firmu s oblecenim.¨zalozila jsem tam ucet a prekladala co nabizeji za zbozi atd.....vlastne jsem byla prekladatelka a zastupce(pracovnik pro ceskou republiku). v uvodu jsem to take na te prodejni strance napsala, ze jsem zastupce cinske vyrobny a veskere zbozi dodavane bylo z vyrobny v cine primo k zakaznikovi,tzn, delsi doba dodani, reklamaci az do ciny atd........

firme se darilo dobre, i kdyz sem tam byly nejake reklamace ktere se bezproblemu vyresily a vyrobna vratila nekolikrat penize za spatne usite saty atd....

potom se ale vyrobna pohorsila a nakonec zkrachovali. tzn, ja prisla o praci, nevyplatily mi posledni vyplatu a je jedna nedoresena reklamace se zakaznikem z aukra, kdy slecna vratila saty ze nebyla spokojena. saty ale samosrejme lezi v cine nekde na poste protoze vyrobna zkrachovala tezko si je vyzvedne, tzn vrati se ji saty zpet, ale slecna trva i na dale na vraceni penez. tvrdi ze i presto co jsem psala na aukru( o zastoupeni vyrobny) ucet na aukru je na moje jmeno, a musim ji ty penize zaplatit ja, coz me hrozi, protoze ja s tim prece nemam nic spolecneho a take jsem prisla o vyplattu takze jeste nekomu neco extra platit......to abych se sla povesit:-(

ma zakaznice pravdu?musim ji ty penize zaplatit ja? i presto ze jsem psala jasne ze jsem pouze pracovnikem pro cinskou vyrobnu, nejsem ja prodejce satu a saty preze me vubec nesly??

myslim ze prece kdyz si nekdo koupi neco u prodejce v obchode, tak si to take kupuje pres nejakou prodavacku, je tomu tak?

prosim pomozte, slecna hrozi soudem a ja nechci ztratit vic penez nez jsem jiz ztratila.

predem dekuji moc za odpoved!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Pokud jste na Aukru registrovaná vy, jste pro zákazníka prodejcem. Tedy jste zodpovědná i za případné reklamace. Jediná možnost, kdy by bylo možné o Vaší odpovědnosti diskutovat by byla, pokud máte smlouvu s čínským obchodem, v které je uvedeno, že jste pouze zaměstnakyní společnosti zodpovědnou za nabídku zboží zde. Pak by sedělo přirovnání k prodavačce v obchodě. Pokud tomu tak není, pak jste obchodník nakupující u jiného obchodníka a zodpovědnost vůči konečnému zákazníkovi je na Vás.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.