Dudis

Co kdyz firma nesifruje hesla?

Zdravim,

Mam internet u jedny firmy a nemohl jsem se prihlasit ani odeslat heslo na svuj email. Napsal jsem jim tedy email a jedna mila pani byla tak hodna, ze mi odepsala me uzivatelske jmeno a email (nespletl jsem se:)) ale dokonce i me heslo k uctu, coz me celkem zaskocilo vzhledem k tomu, ze ho pouzivam i na nekterych jinych strankach.

Muze firma takhle nesifrovat hesla svych zakazniku a mit je v databazich? Zvlast firma, co poskytuje internet.

Diky za odpoved,
Petr

Odpovědi
Lamalam

Pokud se to stalo, tak vidíš, že může.

ptáč

Něco o… http://www.pocet-znaku.cz/hash

arygnoc

používanie rovnakých hesiel na viacerých účtoch je hazard.

vy ste sa v podstate obrátil na srávcu domény (moj-email@firma.cz), ktorý MUSÍ mať vaše heslo, inak by vám nebol umožnený prístup na riremný e-mail.

hesla pravdepodobne sú šifrované. len vy o tom neviete.
to sú väčšinou služby typu „zapomenuté heslo“, kde je na to skript, ktorý heslo vytiahne z databázy a odošle.
vo vašom prípade to nebol skript, ale slečna.