bolak

Co kdybych na aukci pořád dokola přihazoval na nějakej cennej obraz, a přehazoval ostatní přihazující…

…až do nějakejch 10 milionů, a pak až by to vodklepli, tak bych řek ře nemám peníze?

Co by se stalo? Mohli by mě za to zavřít? Nebo bych to musel splatit? A jde to vůbec takhle, nezjišťuje si nějakým způsobem ta aukční síň, jestli na to ty lidi vůbec mají?

Nejlepší odpověď
jáára

zkus to na aukru, jak dopadneš. jinak na aukci se vybírají třeba záruky, 10% z vyvolávací ceny atp. abys mohl vůbec přihazovat.

Další odpovědi
Hlada

Šlo by o zmařenou aukci. Ta by se musela opakovat na tvé náklady.

verunka483

Myslím, že by obraz získal ten, kdo měl nejvyšší nabídku hned po tobě… Ale bez trestu bys z toho určitě nevyvázl :)

led

Kvalifikovaný podvod s podozrením o spolupráci s anonýmnym zákazníkom (zamestnávateľom). Nechcela by som byť vo vašej koži.

Drap

Snažili by se zpeněžit všechen tvůj majetek. Určitě tam bývají dost velké sankce. Obraz by šel potom do další dražby. Vydraženou věc musíš do určité doby zaplatit, jinak je to považováno za podvod.

I_hate

No, určitě by s tebe měli „ohromnou radost!“ :)

Dochy

Záleží na pravidlech aukce. Jak tu píší, určitě by se tě pokusily vyždímat, ev. žalovat. Určitě by žádná seriózní aukční síň nepřistoupila na druhou nejvyšší nabídku, protože by zde bylo vysoké podezření, žes ovlivnil cenu a v pořadí druhý dražitel by tak platil podstatně více než bez tvého zásahu (aukční síňi by to přinejmenším výrazně ohrozilo renomé)