Co jste dnes měli na oběd? Já 1,3,7,10, !

Tedy : pochoutková sekaná pečeně, bramborový salát /1,3,7,10,
Doplňuji:
Já se spíše ptal na nařízení EU, uvádět u jídla alergeny!

Odpovědi
gecco

Já ještě neobědval…
Ale asi si udělám nějaké ´mexico´ – burito (masozeleninová směs v tortille)…
😉
Doplňuji:
Aha..
😉
Šmarjááá – to musíš jen ve veřejném stravování…
Já netuším, jaké všechny alergeny s chutí pojím, s jistotou vím jen to, že tam budou více, než „stopy“ ořechů, protože do burritos dávám i arašídy a lískové ořechy, určitě tam bude soja (sojové boby) a lepek (dělám tortilly z bílé mouky)…
😉

Luxx

vepřo-knedlo-zelo… takže alergeny snad žádné…

lota

Pečené kuře, zelenina, brambory.
Alergeny jsou všude, nařízení EU se bohužel rozmáhají jako vši – raději neřešit. Naštěstí, snad pořád ještě platí Listina základních práv a svobod, http://zakony­.centrum.cz/lis­tina-zakladnich-prav-a-svobod/hlava-2, třeba:
Čl. 8 (1) Osobní svoboda je zaručena.
Čl. 12 (2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
Snad je oběd natolik osobní a rodinnou záležitostí, že nám do něho nikdo nebude kecat…