jjosef

Co jsou zač? Je to vzorek průměrného čecha?

Sleduju tady dění už nějakou dobu a zvažuji registraci. Ale čtu, že jeden nechá umrznout svého psa, (co jsou zač jeho rodiče?), druhý odpovídá na dvě téměř shodné otázky naprosto protichůdně a další dává body za zcela rodílné názory (to souhlasí se vším?).
Taková je většina zde registrovaných? Nebo to jsou výjimky?

Nejlepší odpověď
anonym

Registrace sama o sobě až tak velkým hrdistvím není. Větší umění je obstát tady. Chce to nekritizovat, neremcat a přidat ruku (v tomto případě spíš vědomosti) k dílu.
Bodování odpovědí a otázek je lépe pochopitelné také v případě, že jste jeden z nás.
Doplňuji:
Ad skeptik- dám ruku do ohně, že tohle nám vysvětleno nebude.

Je otázka, jestli registrovaní na Odpovědích.cz mají za cíl vytvořit průměrný obraz Čecha.

Ad tazatel: bodování tu každý chápe po svém. Všeobecná pravidla jsou dole a může si je každý přečíst.
Já to beru tak, že položím-li otázku, tak považuji za slušnost poděkovat všem odpovídajícím. Dát palec, je to nejmenší, co v tom případě mohu jako projev díků udělat.
U jiných otázek hodnotím správné odpovědi. Někdy se ale může stát, že správných je více odpovědí. Mám ohodnotit jenom jednu? To by podle Vás bylo správné? Každý z dotazujících se i odpovídajících nad otázkou strávil nějaký čas a poděkování si zaslouží, pokud nepíše nesmysly, nemyslíte? Pravdou ale je, že občas jsou bodovány i chybné odpovědi. Tomu se zřejmě zabránit nedá.

Další odpovědi
mosoj

Očko to vystihla. Jak nepotáhneš basu nedostaneš ani bod i kdyby jsi měl 10 x pravdu.Hlavně nekritizovat. To jsem již mnohokrát v životě slyšel.
Mnoha uživatelům zde o pravdu vůbec nejde, načež někdy uznat omyl.

Charakter uživatelů se ukazoval v plné nahotě když zde byly ještě minusové palce.
Proto musely být zrušeny.

Takže zvaž důvod proč se registrovat, pokud ovšem již nejsi ( běžná zdejší praxe)..
Jo a na ten průměr to asi sedí. To se ovšem bude dělat že to nikdo nepochopil, protože co kybych do toho průměru také patřil. Stejné jako otázky o rasismu a bezohlednosti řidičů.
Takže nic nového pod sluncem.

dudu

Myslím, že to sedí – remcá, radí a kritizuje aniž pořádně ví o co jde. Takových je v Česku snad až nadbytek.
Doplňuji:
K problematice bodování bych rád doplnil, že v duchu označení dávám body za každou otázku a odpověď, pokud je pro mne zajímavá nebo užitečná. A tyto vlastnosti mají často i příspěvky, které nejsou zrovna ze žurnálu a nejpreciznější.

Amie

Nejsi sám. Za ty necelý dva měsíce mě často taky něco udivuje. Já osobně tu jsem proto, abych dala svůj vlastní názor, který alespoń někoho(doufám) konečně zaujme a pomůže. Jinak když se podíváš, kolik je tu registrovaných, zas tě to tolik nepřekvapí. I z vlastních otázek vím, že tu odpovídá dobře jen pár lidí.

Skeptik

A jak souvisí otázka na vzorek průměrného čecha s doplňujícím textem? A proč používáte argumentaci ad hominem a induktivní klam?