Šmoulinka96

Co jsou to úhlohydráty?

Co to vlastně je a kde se nejvíce vyskytují?

Nejlepší odpověď
chudst

Uhlohydráty jsou sloučenina uhlíku, vodíku a kyslíku, které mají za úkol zásobovat organizmus energií. Také jsou důležité pro správné fungování imunitního systému.

Nejlepší zdroje uhlohydrátů jsou ovoce, zelenina a celozrnné potraviny.

Zdroj: http://www.za­ria.cz/clanek/zdra­vi-a-fitness/uhlohy­draty/1275

Další odpovědi
arygnoc

uhlohydrát je nesprávny výraz pro sacharid, tj. glycid.

žolik

ÚHLOHYDRATY" JE důležita složka která je všude psaná kolik co tá potravina obsahuje,,dáv­kování,Hodně se to píše na krmivu pro psi,kočky.proto lidé konzumují zeleninu,ovoce,ma­so.

Zdroj: žolík