lolll

co jsou to tzv. partnerská města?

jaké partnerství? například mezi Bratislavou a Brnem, nebo Lublaňí? s čím si pomáhají?

Nejlepší odpověď
gecco

„S čím si pomáhají“ – jejich představitelé si mohou vyměňovat zkušenosti se řízením…
___
Stěžejní ale je, že tito představitelé mají kde ´zapařit´, mohou si vzájemně poskytovat granty (utrácet). A tak…
😉
Běžní obyvatelé se pak vrámci ´výměnných´ zájezdů či pobytů seznámí s ´cizinou´ (školy, senioři, zájmové kluby…).

Další odpovědi
anonym

Partnerská (družební) města jsou taková města, která se i přes své geografické vzdálenosti a politické rozdíly spojila, aby pěstovala vzájemná kulturní pouta a kontakty mezi svými obyvateli.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_partnersk%C3%BDch_m­%C4%9Bst_v_%C4%8Ces­ku

anonym

Velmi jednoduše řečeno, jsou to města která vzájemně spolupracují, můžou v podstatě v jakékoliv oblasti…