Michal Kole

Co jsou to ty registrační pokladny ? To posílá účtenku, paragon, daňový doklad přímo na servery ministerstva financí ?

Odpovědi
mosoj

Registrační pokladna zaznamenává všechny příjmy a tržby. Součástí daňového přiznání bude přiložení celoročního záznamu z této pokladny na médiu, které se přiloží k daňovému přiznání a na základě údajů z tohoto média bude daňové přiznání zpracováno. Nejsem si jistý jestli se náhodou nebudou vkládat i výdaje!! Žádná prováděcí vyhláška zatím nikdy nevyšla, takže není ani jasné pro koho by pokladny byly povinností.

Dochy

Pokud se dobře pamatuji, tak mělo jít o pokladny, které budou všechny transakce bezpečně zaznamenávat (musí na to mít certifikát) a tyto záznamy bude kontrolovat servisní firma, která bude spolupracovat s finančákem (také na to musí mít nějkaé lejstro). Takže skro jste se trefil, jen místo přímé linky na finančák bude prostředník, který z toho bude mít také nějakej ten vejvar…

zzzzz

Jak která pokladna, pokud je napojena na internet, tak jako to mají nyní v Chorvatsku, tak ano, tam jim to ihned zašle na finančák, každou přijatou platbu. Pokud to je jak na Slovensku, tak je to jen pro kontrolu, kdy přijde finančák do prodejny a zkontroluje soulad účetnictví a registrační pokladny. Data z ní se dlouho zálohují a kontroluje se to i několik let zpětně.
podle mě je to dobrá věc.

Lukky

Co je to registrační pokladna se nejlépe dozvíš např. tam, kde je prodávají. Např. zde – http://www.re­gistracni-pokladna.com/ 🙂

leos39

taky tohle by vám mohlo pomoci http://www.kasa-pokladna.cz/cs/ je tu všechno pěkně popsané