bolak

Co jsou to „systémy astronomických domů“?

Doplňuji:
A jak teda poznám ve kterým jsem domu, když to po mě horoskop chce :)

Nejlepší odpověď
annas

Zadala jsem astronomické domy, objevily se jen astrologické. I v anglickém zdroji.

Domy jsou jednou z nejproblema­tičtějších, ale zároveň nejzásadnějších a nejkontoverznějších složek moderní astrologie. Máme úžasnou spoustu systémů : Koch, Campanus, Placidus, Regiomontanus (známý též též jako „racionální“ systém), systém ekválních domů, meridiánový systém, Morinus a mnoho dalších..
Méně zřejmé však je, že problém domů se neomezuje na jejich astronomické a matematické odvozování
atd.

Text nejde kopírovat, takže vkládám odkaz.

books.google.cz/bo­oks?isbn=8024733706

http://books.go­ogle.cz/books?id=I4Qqw8u­Ez_0C&pg=PA9&dq=sys­t%C3%A9my+astro­nomick%C3%BDch+do­m%C5%AF&hl=cs&sa=X&e­i=rAF6U83EKcPmPMzwgZgJ&­ved=0CDIQ6AEwA­A#v=onepage&q=sys­t%C3%A9my%20as­tronomick%C3%BDch%20­dom%C5%AF&f=fal­se

--
http://www.as­trotheme.com/as­trology_houses­.php

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.astrology.com­.tr/houses.as­p&prev=/search%3Fq%3Das­trological%2Bhou­ses%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DNpj%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Další odpovědi
suaeda

Astrologické domy – (celkem 12 v radixu) je významná součást astrologického výkladu. Každý dům něco symbolizuje a po vypracování (např. radixu) je ovlivněn znamením, s planetou, která se v něm nachází.
Příklad:
http://www.as­troprofi.at/the­men/wastro/was­tro24.php
Na jednu stranu vypadají astrologické předpovědi snadno, ale je to poměrně dost složité. Kdo se s astrologií chce blíže seznámit tak doporučuji základní „učebnici“ od Jana Kefera „Praktická Astrologie“. Velká většina knih o astrologii v prodejnách jsou jen balast, ale najdou se mezi nimi i dobré. Existují i dobré počítačové programy, které umí vypočítat různé druhy horoskopů (zrození, partnerský, zdravotní, tranzitní atd.), ale dobrý výklad umí podat jen zkušený člověk, který astrologií zabývá delší dobu.

marci1

http://radyas­trobaby.wz.cz/a­domy.html

GM

Na tuhle jednoduchou otázku není jednoduchá odpověď, chtělo by to astrologický kurs. Zjednodušeně – zvířetník se dělí na 12 domů, které jsou závislé na zeměpis- né délce a šířce, každý z nich odpovídá jednomu ze znamení, začíná se počítat od ascendentu – bodu zrození. Platí, že pokud se v domě nenachází planeta, platí pro něj energie znamení. 1. dům – aktivita, vitalita, sebeuvědomování. 2.-zákl.životní potřeby, dědičnost, vztahy mezi prvky,vývoj. 3.-nejbližší prostor kolem nás,rodina vzdělání,živ.pros­tředí. 4.-citové základy osobnosti,emo­cionální základy,zkušenosti s lidmi kteří nemusí být součástí rodiny. 5.- projevování se navenek, plození dětí, sport,zábava. 6. pohyb ve světě ostatních lidí, hledání jak vyniknout. Doplním zítra, musím jít do práce.
Doplňuji:
7. dům – vztahy k ostatním lidem založené na určitém systému – soudní řízení, rozvod, vidím jací ostatní jsou a vidím co s nimi chci sdílet. 8. – sdílení, sexuální a finanční energie, hluboké splynutí ale dočasné. 9.- širší zkoumání, zkušenosti, i duchovní, vyšší vzdělání, k nastartování dochází při setkání s něčím cizím.
10.- mistrovské dílo, společenské postavení, činnost která nás zabezpečuje, poučení z nezdarů. 11.- splynutí s lidmi, kteří prošli stejným vývojem jako my a se kterými plánujeme budoucnost, kolektivní reallita. 12.- dostatek zkušeností, hlubina vědomí. To je význam domů, který dále ovlivňují planety a světla, MC a IC, které se v domech nachází, je třeba znát také význam jednotlivých planet a jejich vzájemných postavení – nic jednoduchého. Pokud jsem pochopila, ptáš se v doplnění otázky, ve kterém domě horoskopu se právě nacházíš, to je otázka pro zkušeného astrologa, který by musel znát tvoje datum a čas narození.

WX

Astrologie je pitomost. To, že šarlatáni používají vědecky znějící slovíčka, na tom nic nemění.

arygnoc

>astronomické domy< ako astronomický termín neexistujú.

leda by to boli domy obývané astronómami, a tie by mohli byť rozostavané napr. v podobe súhvezdí.

bolak

já tomu nerozumim, jen sem něco takovýho zaslech a chtěl jsem vědět co to je :)