Petík123

Co jsou to stánky na levnou krásu?

Nejlepší odpověď
vagra

Myslím si, že bratři Nedvědové měli při skládání písně, v níž se toto slovní spojení vyskytuje,na mysli především stánky na poutích, s levnou bižuterií a jinými ozdobami.
U nás se takové levné kráse říká-„cincajdy“.

Další odpovědi
quentos

jak říká hanulka, určitě jde o narážku na Vietnamce, jejich stánky s „levnou krásou“ mají nejspíš na mysli šmejdskou bižuterii a podobné parády, které sice moc nestojí, ale taky patřičně dlouho nevydrží.

anonym

Me naskocila hned pisnicka od F. a J. Nedvedu . 🙂

U stánků na levnou krásu
postávaj a smějou se času,
s cigaretou a s holkou, co nemá kam jít.

Skleniček pár a pár tahů z trávy,
uteče den jak večerní zprávy,
neuměj žít a bouřej se a neposlouchaj.

Jen zahlídli svět, maj na duši vrásky,
tak málo je, tak málo je lásky,
ztracená víra hrozny z vinic neposbírá.

P.S. Tak asi nejake stanky v Perlovce. 🙂

  • iv-

terry

Zeptej se přímo Františka. Myslím, že text psal on.

http://www.fran­tisek-nedved.cz/

hanulka11

mohou to být vietnamské stánky -s jejich levným zbožím …i když dnes už se stánky moc nevidí …už zabrali většinu obchodů v městech