kecalka

Co jsou to nemandatorní výdaje?

co jsou to nemandatorní výdaje? Díky
Doplňuji:
dobře, ale kolik třeba jsou?

Nejlepší odpověď
Fidel

mandatorní jsou ty, které stát musí plnit, protože mu tak ukládá zákon – největší část z nich tvoří důchody.

nemandatorní výdaje jsou všechny ostatní, jsou to především výdaje, které se realizují podle fin. situace státu nebo aktuálních potřeb. Mohou to být např. granty, výdaje za jednorázové aktivity (např. nákup strategické suroviny, který není plánovaný) atp.

Další odpovědi
panenka

Nemandatorní výdaje- vynakládání které je závislé na splnění zákonných podmínek

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/sz/lo­cal/bk_info/ko­rupce/boj_pro­ti_korupci