Černohorska

Co jsou to labruskovité odrůdy ? a jejich popis?

Vinařství

Nejlepší odpověď
emamamisu

správně je to lambrusco. jde o italské šumivé víno.
nejznámější odrůdy jsou: Lambrusco Grasparossa (di Castelvetro), Lambrusco Maestri, Lambrusco Marani, Lambrusco Montericco, Lambrusco Salamino (di Santa Croce), Lambrusco di Sorbara, Lambrusco Reggiano, Lambrusco Mantovano a Lambrusco Parmigianino.

Legenda praví, že révu zvanou Lambrusco s sebou jako věno přivezla provensálská princezna, která si do kraje Emilia Romagna přijela vzít místního šlechtice.
Doplňuji:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lam­brusco

Další odpovědi
www

Nic takového neexistuje, zkontroluj název.