mikee.nikee

Co jsou to koňské síly a kolik mají km/h ?

Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak jednoduché to není. Očko pravdu nemá. Také se to tady již řešilo. Tázající to asi nepochopí, ale pro ty ostatní viz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/2-513-kw-je-kolik-koni-neznate-nekdo-vzorecek

Tady je krásně vidět rozdíl mezi starými Odpověďmi a těmi současnými !!!!
Doplňuji:
A tady je jak se to bez emocí vyvíjelo !!!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/228kw-kolik-je-to-koni

Další odpovědi
anonym

Google ti nefunguje, našeptávač mlčí a ve škole se to nedalo zjistit. Hmm, těžké.

Co takhle Wiki?
Koňská síla (značka hp nebo HP, z anglického horsepower) je starší fyzikální jednotka výkonu, původně zavedená Jamesem Wattem. I když je dnes vytlačena jednotkou SI Watt, stále se používá pro označení výkonu automobilových a motocyklových motorů. V češtině se používala také česká zkratka k (kůň), někdy nesprávně i ks (koňská síla). Někdy se vyskytuje i německá zkratka PS (Pferdestärke).

Zjednodušeně řečeno, česká koňská síla, zkráceně kůň, je rovna přesně 735,49875 W.

Historie jednotky[edito­vat]Jednotku zavedl na konci 18. století James Watt, který začal vyrábět a prodávat jím podstatně vylepšený parní stroj. Watt potřeboval pro své zákazníky nějaké srovnání s výkonem tehdy běžně využívaných zvířat. Ze zkušeností s poníky z jednoho dolu odhadoval, že poník zapřažený v žentouru vyzdvihne 22 000 stopliber (ft·lbf) za minutu. Výkon koně odhadoval o polovinu větší, takže nové jednotce přisoudil hodnotu 33 000 stopliber za minutu. Pro přiblížení vymyslel následující definici: Jedna koňská síla je rovna výkonu, který podává soustavně pracující kůň, který zapřažený v žentouru zdvíhá náklad 180 liber (lb) a ujde při tom za hodinu 144 koleček o poloměru 12 stop.

rigormortis

Ocko má pravdu…jen ještě doplním, že km/h je rychlost, což moc s výkonem nesouvisí (ve fyzikální rovině)…například ve volném vesmíru by jsi mohl libovolně zrychlovat s jakýmkoli výkonem, třeba s jedním HP na skoro rychlost světla.

Marty417

Do školy jsi nechodil, počítač doma máš, ale google ani ostatní vyhledávač zapnout neumíš ? Nebo seš prostě línej zadat do googlu km/h a Kw… Z toho ti logicky vyplyne, že se to nedá převádět a stejné jednotky…