barusee

Co jsou to cylindry? Myšleno u oka.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Brýlová skla, která korigují astigmatismus, nazýváme cylindry- cylindrická skla se v jednom místě zesilují a v druhém zeslabují , protože astigmatické oko je šišaté jako ragbyový míč a tyto sylindrická skla to vyvažují

neřekla jsem to asi tak odborně
manžel byl nedávno na operaci ,tak to doktor tak nějak vysvětloval

Další odpovědi
mosoj

Než aby tady laik vysvětloval poměrně složitý problém je lépe si to přečíst.

http://www.lekari-online.cz/ocni-lekarstvi/novin­ky/astigmatis­mus-cylindry-a-jejich-lecba

Měl jsem dioptrie – i cylindr. Obojí je pryč.
Již asi 7 let . Tenkrát za 25 000 Kč.

Děda Louda

Cylindr znamená válec. V oční optice se tedy jedná o korekční čočku cylindrického tvaru (při korekci astigmatismu), narozdíl od čoček sférických (s kulovým zakřivením) pro korekci krátkozrakosti nebo dalekozrakosti (tzv. brýle na dálku nebo na blízko, např. na čtení).