Co jsou to chemtrails?

Poslední dobou slýchávám o tzv. chemtrails na obloze. Co to vlastně je, může to být nebezpečné?

Odpovědi
petka

Je to kondenzační pás, který za sebou nechávají trysková letadla.

blesk26

Není to jen tak ledajaký kondenzační pás.

Běžný kondenzační pás, který se za letadlem tvoří se nazývá contrail. Ten je celkem neškodný, pouze vodní pára (s trochou těch splodin), která se během chvíle rozplyne a zmizí.

Na druhou stranu Chemtrails jsou kondenzační pásy, do kterých je zároveň vypouštěna určitá chemická látka (pravděpodobně jedovaté sloučeniny barya). Chemtrails se pak vyznačují tím, že jsou to silnější pásy, často na obloze vydrží až několik hodin, časem se pomalu začnou rozfoukávat zvláštním stylem, spíše rozmazávat. Často je vidět, že někde z ničeho nic na obloze začnou a jako když utne prostě skončí. Projektů navrhujících rozptylování různých prvků do atmosféry bylo předneseno americkou armádou několik, ale žádný se „oficiálně neuskutečnil“. Za jakým účelem vypouští tyto jedy do atmosféry můžeme pouze spekulovat. Nesporným faktem ale je, že například v pondělí 27.7.09 bylo nad severními čechami (a možná i jinde, to nevím) naprosto evidentně rozprašováno. Nastal ohromný nárůst letecké dopravy obzvláště mimo koridory, obrovské pásy (jdoucí tak akorát od hranic s německem) za letadly zůstaly celé dopoledne. Hodně lidí si stěžovalo na bolesti hlavy (i když to samozřejmě mohlo být čímkoliv). Zkrátka aktivita na obloze splňovala všechny znaky chemtrails.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chem­trail