VampGirl

Co jsou to alifatické látky?

Konkrétně – našla jsem spojení alifatické nitroderiváty. O co se jedná? Děkuju

Nejlepší odpověď
Fidel

Alifatické sloučeniny jsou organické sloučeniny, které jsou tvořeny atomy uhlíku propojenými do necyklických větvených nebo nevětvených řetězců. Nejjednodušší alifatickou sloučeninou je methan (CH4). Alifatické sloučeniny mohou kromě uhlíku obsahovat vodík, kyslík, dusík, síru, halogeny a další prvky.