ryba

co jsou to 3d obrázky?

Ráda bych se zeptala co jsou to 3D obrázky byla bych vám za to vděčná děkuji.

Nejlepší odpověď
Ala81

Zalezi jake 3D obrazky konkretne myslite, Napriklad 3D kina a pracuji na principu posunuti obrazu, na platne jsou vlastne obrazy dva o kousek posunute a trochu jinak barevne, proto jsou potreba 3D bryle, ktere maji dve ruznobarevna skla, jednim sklem se proupousti jeden obraz (a druhy se na nem filtruje) a drhym sklem prochazi zase ten drhy obraz (a filtruje se prvni) kazde oko vlastne vidi jeden obraz, v mozku se obrazovy vjem spoji, ale mozek vyhodnodi posuv v obrazech jako prostorovy jev.

Dalsi variantou 3D zobrazeni jsou tzv. stereogramy. To jsou obrazky, ktere na prvni pohled nedavaji smysl, je to vyobrazeni nejakeho vzoru, ten je ale propopcitan tak, ze pri urcitem zaostreni pred nebo za povrch papiru (obrazku) se rastr spoji a vytvori dojem prostoroveho objektu vmacknuteho do nebo vystoupleho z povrchu obrazku. Daji se stahnout jak stereogramy samotne, tak programy ktere stereogramy umi vytvorit z nejakeho obrazku s rastrem a z objektu, ktery vymodelujete primo v danem programu.

Další odpovědi
naty

to sou obrázkx které jsou zobrazeny nejen z jedne strany jak se normlne krasly ale i zvice stran a uhlu

Džanička

Můj syn má 3D puzzle,je to obrázek,který jako by se skládal z několika vrstev,obrázky se překrývají a zdá se Vám že dovnitř můžete šáhnout.