Cesnek

Co jsou TERMÝNY???

prosím o příklad…

Děkuji za odpověd/i!!
Doplňuji:
*Termíny +prosím o názorný příklad

Nejlepší odpověď
anonym

Termýny nejsou nic.
Jestli myslíš termíny – tak stačilo zadat do vyhledávače a našel bys:

termín
→ 1. odborný výraz, název
→ 2. lhůta, období, stanovený den

Doplňuji:
U termínu – lhůt je to jasné, třeba termín k podání DPH byl 31.1.2013.
U tzv. technických termínů je třeba rozlišovat, do které kategorie termín patří, jsou termíny medicínské, technické, chemické, fyzikální,potra­vinářské atd. Zasahují do všech oblastí našeho života.

Další odpovědi
mosoj

Očko si plete termíny s terminologií !!!!!!

Termín je časový údaj do kterého se má něco udělat, vyrobit atd.

huxa

např. programátoři mají termín, do kdy naprogramovat hru. např. do 19. dubna 2015