fihas

Co jsou sudety?

chtěl bych se zeptat co jsou sudety?

Nejlepší odpověď
quentos

pohraniční oblasti ČR, v nichž v minulosti převažovalo německé obyvatelstvo, což bylo za 2. sv. v. hlavním (ač nesmyslným) argumentem Hitlera, aby si je anektoval. I má oblast pod ně patří

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Su­dety

Další odpovědi
anonym

Na tohle téma je tolik článků a informací na internetu včetně Wikipidie, že to chce jenom si přečíst, co Vás zajímá. Byla to čát území Čech a Slovenska osídlená Němci. Po druhé světové válce se při tzv. odsunu museli vystěhovat. V historiských mapách se dá zjistit, že v některých oblastech Sudety zasahovaly dost hluboko do nitra republiky.

IK

pohraniční oblasti kde převažovalo německé osídlení

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Su­dety

dudu

Zde můžete nahlédnout na mapu Sudetenland. Pocházím z oblasti severně od Brna a vzpomínám si, že se moji rodiče zmiňovali o nutnosti mít povolení, když vozili zboží tzv. „do zabraného“, které se již nacházelo kousek za Letovicemi směrem ke Svitavám:

http://www.ab­chistory.cz/poh­ranici-cr/
Doplňuji:
Moje sdělení se vztahuje na dobu od nabytí platnosti Mnichovské dohody do 15.3.1939, kdy Německo obsadilo zbytek území a vyhlásilo Protektorách Čech a Moravy. Slovensko tuším den před tím vyhlásilo samostatnost a zpaktovalo se načas s nacistickým Německem.

led

Sudety viď pohľadnica Sudety:
http://files.1938­.webnode.cz/200000000-63fb164f51/poh­lednice_sudety_1938­.jpg

AD Ocko,
trochu ste sa pomýlila, zjavne vychádzate z podobnej informácie:
>německá příručka „Jungvolk-Jahrbuch“ z roku 1937 vyčísluje počet Němců číslem 3 320 000 v Č­eskoslovensku (pohraničí českých zemí, Němci na Slovensku), podle československého sčítání lidu roku 1930 bylo v ČSR 3 231 688 lidí hlásících se k německé národnosti<
Sudety sa nachádzali len na území Čiech a Moravy. Na Slovensku nezasahovali. Prirodzene aj na Slovensku boli oblasti s prevažne nemeckým obyvateľstvom (karpatskí nemci, uhorskí nemci), banské oblasti napríklad okolie Kremnice, Malé Karpaty, Spiš.