Dex

Co jsou sny a jak je mozek dokáže vymyslet ?

Dnes se mi zdál sen o nějaké slečně kterou jsem nikdy neviděl,a napadlo mě jak mozek může vymyslet jiného člověka kterého jsem neviděl? Stalo se vám taky někdy něco podobného? Jak vlastně mozek funguje bez naší přítomnosti (ve spaní)..Když to tak vezmu tak my mozek neovládáme,ale mozek ovládá nás..

Odpovědi
Kepler

Sen je zážitek iluzorních hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spící osoby. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ spícího. Sen je tudíž významná psychologická událost.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sen