postcd

Co jsou rovnodennosti, proč jsou a jak souvisí s posunem hodin o hodinu více/méně?

pokud možno to říci tak aby to pochopilo i dítě ze školky
Doplňuji:
a když je v zimě tma delší dobu, tak to znamená že je Vámi zmíněná „noc“ delší? Jestliže je rovnodennost letos 20. března, znamená to, že až do cca podzimu bude v tom 24 hodinovém „cyklu“ více světla?

Nejlepší odpověď
anonym

Rovnodennost znamená, že je stejně dlouhý den jako noc, což znamená, že den i noc mají dvanáct hodin.A nijak to nesouvisí s posunem hodin.Posun hodin byl už dříve, pak ho obnovil Hitler a pak znovu komunisti z důvodů šetření elektrickou energií.
Doplňuji:
Po Tvém doplnění.
Jestli jsi si nevšiml, tak od podzimní rovnodennosti se den zkracuje, takže je noc delší…od 16ti hodin kdy už se musí svítit až do rána 8 kdy už se svítit nemusí.
A od jarní rovnodennosti se zase prodlužuje den kdy se svítit nemusí…je to ráno ode čtyř hodin až do večera do 22ti hodin.

Další odpovědi
klumprt

Na tyhle otázky je nejlepší odpovídat videem: http://youtu.be/7XMi­o1OnH7s

JájsemRaibek

Rovnodennost je, že den je rozdělen na noc a den a v den rovnodennosti jsou jak den, tak noc stejně dlouhé.
Co se týče změny času-posun o hodinu ±, nemá to s rovnodenností vůbec nic společného.