CO JSOU PŘEBYTEČNÉ FRAGMENTY?

Ahoj. Co znamená, že některé soubory nejdou defragmentovat a co to může znamenat, když se mi den ode dne zvyšuje počet přebytečných fragmentů? je třeba tomu zabránit a jak?

Odpovědi
anonym

System Volume Information je adresář, kde je uložena celá tzv. Obnova systému… Doporučuji obnovu vypnout → restartovat PC → obnovu zapnout a poté znovu defragmentovat.

GangstaHelper

Soubory, které nelze defragmentovat, jsou zejména:

  1. Soubory operačního systému
  2. Otevřené soubory (tedy i soubory op. systému, soubory jakýchkoli otevřených aplikací, soubory, se kterými zrovna nějaká aplikace pracuje). Zde patří i již zmíněné soubory pro obnovu systému a hlavně soubor virtuální paměti, jehož velikost je obvykle minimálně 150% operační paměti RAM.
  3. Příliš velké soubory může být v určitou chvíli obtížné defragmentovat.

U přebytečných fragmentů je poměrně obtížná definice, kterou abyste pochopil, musel byste znát plno dalších problematických pojmů.
Jejich tvorbě zabránit nelze. Jediný způsob, jak se jich účinně zbavit, je přesunout data na druhý disk, pak spustit defragmentaci, a pak data zase přesunout zpět.