Tommik123

Co jsou pokračovačky?

Kamarádka mi před časem nabídla, jestli bych s ní nechtěl letos chodit do pokračovaček. Nechtěl jsem před ní vypadat jako úplný pitomec, ale co to vlastně je? Pochopil jsem, že taneční – ale ty jsme měli teď na podzim (jako všichni na střední), tancovat tedy umíme.

V Googlu sem našel hodně nabídek kurzů, ale ne co to je.
Doplňuji:
Díky za rychlé odpovědi. Můžete mi ještě napsat, co se tam teda učí, když v tanečních jsme se podle vás nenaučili tancovat? Co jsme se tam teda učili?

Nejlepší odpověď
Alesh

ty jsi tele 🙂

taneční pro pokročilé – zkrátka pro ty, co už prošli základními tanečními kurzy, čili tedy i ty, takže se nemusíš obávat a můžeš vesele přikývnout a pak už jen ča-ča-ča… dvááá… tři
Doplňuji:
no, tak asi další figury do těch jednotlivých tanců. Si pusť video z nějaké taneční soutěže, nechceš mi snad tvrdit, že vás v tanečních naučili takhle tancovat? 🙂
Tím tedy nechci tvrdit, že v těch pokračovačkách vás to takhle naučí, ale o něco se zase posunete.
taky možná přidají nějaký ten tanec, který vás v tanečních vůbec neučili. A taky se těmi dalšími lekcemi víc vytancujete.

Další odpovědi
marci1

V „pokračovačkách“ se tančí v ustálených párech, již nestřídáme, proto je dobré přihlásit se rovnou v páru a vybrat si takového partnera či partnerku, se kterým si kurz užijete.

http://www.va­vruska.info/kla­sicke-tanecni/tanecni-pro-mladez/pokracovaci-kurz/

Lenka H.

Taneční kurzy jsou jako škola – základní, střední, vysoká, doktorát…

U tancování je taky základní kurz – ten středoškolský, kam chodí snad jestě pořád většina studentů v prváku.
Po něm následují pokračovačky (pokračovací kurzy), speciálky, experimentálky a taneční klub… a soutěžní tanec.

Takže tvrdit, že po absolvání základního kurzu „umím tančit“ je dost odvážné :)

Pokud tě tancování jen trochu bavilo, určitě jděte. Kluků je v dalších úrovních málo a je to škoda. Do budoucna se ti to určitě bude hodit. Chlap co umí alespoň trochu dobře tancovat je mezi holkama (normálníma, ne sk8te „rebelkami“ a pozérkami) ceněné zboží :D