co jsou okvětní plátky slunečnice?

nevím jestli je myšleno žlutý lístek z květu,nebo zelený plátek,který je pod žlutým kvítkem.
děkuji

Nejlepší odpověď
Lencis

Samozřejmě že ten žlutý kvítek 😉

Další odpovědi
Attack-design

Slunečnice se pěstuje v teplých oblastech. Hlavním produktem je semeno, v ekologickém zemědělství je možné navíc uplatnit okvětní plátky, které jsou používané v čajových směsích.

Zařazuje se obvykle po obilninách, kdy je vhodné organicky hnojit, nebo ji pěstujeme na pozemcích ve staré půdní síle. Vysévá se přesnými secími stroji od počátku do třetí dekády dubna, řádky se doporučuje orientovat směr sever-jih nebo severozápad-jihovýchod. Číselné agrotechnické hodnoty jsou uvedeny v tabulce. Pro porušení půdního škraloupu a odplevelování se plečkuje, pozdější plečkování je mělké, aby nepoškodilo kořínky. Úbory slunečnice bývají napadány houbovými patogeny, zejména plísní šedou a hlízenkou obecnou. Výnos zvyšuje opylení pomocí včel.

Pro ekologické zemědělství jsou používané rané odrůdy resp. hybridy. Pro sklizeň není možná chemická desikace, kterou využívá konvenční zemědělství, rostliny se sesekávají po prvních mrazících a následně sklízí. Nutné je sušení (Dostálek a kol., 2000).