raduza

co jsou multimedia?

pressny popis co znamena -multimedia

Nejlepší odpověď
Retko

Multimédia jsou oblast informačních a komunikačních technologií, která je charakteristická sloučením audiovizuálních technických prostředků s počítači či dalšími zařízeními. Jako multimediální systém se označuje souhrn technických prostředků (např. osobní počítač, zvuková karta, grafická karta nebo videokarta, kamera, mechanika CD-ROM nebo DVD, příslušný obslužný software a další), který je vhodný pro interaktivní audiovizuální prezentaci.

Od počátku 90. let minulého století se začalo používat označení multimediální aplikace nebo multimediální software, které využívaly kombinace textových, obrazových, zvukových či animovaných nebo filmových dat. V roce 1991 vydalo konsorcium pod vedením společnosti Microsoft specifikaci standardního multimediálního počítače (MPC). Ta byla v dalších letech několikrát aktualizována, dnes jsou prakticky všechny osobní počítače multimediální.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mul­tim%C3%A9dia

Další odpovědi
HOMER

Já si pod tímto pojmem představuju komplexně vše,co souvisí s přehráváním filmu,hudby,proh­lížením videí a obrázků,kombinování těchto a podobných smyslových věmú ve spojitosti s elektronikou.