annas

Co jsou geopolymery? K čemu se využívaly nebo využívají?

Někde jsem zaslechla, že pyramidy jsou prý postaveny z tohoto materiálu? Nevíte něco víc?

Nejlepší odpověď
rynek878

Profesor Joseph Davidovits, francouzský chemik, je čilý starý pán, který říká, že kvádry pro pyramidy jsou z geopolymerů, které jsou údajně pevnější, než vápencové bloky z blízkých lomů. Tvrdí, že původní vápenec by nevydržel tlak v pyramidě.

Zdroj: http://hledani­.gnosis9.net/vi­ew.php?cisloclan­ku=2008080010

Další odpovědi
hanulka11

Geopolymer je výraz pro všechny anorganické polymerní materiály, které jsou připravovány z hlinitokřemi­čitanových materiálů jejich geopolymerací v zásaditém prostředí za normální teploty a tlaku. Při geopolymerizaci vznikají polymerní vazby Si-O-Al-O.[1] Název geopolymer byl poprvé použit na tento druh materiálu Josephem Davidovitsem v roce 1970, i když podobný materiál byl vyvíjen již v Sovětském svazu od roku 1950 pod názvem gruntocementy.[2]

podle wikipedie
http://www.go­ogle.cz/images?q=ge­opolymery&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7ADRA_cs&re­dir_esc=&um=1&i­e=UTF-8&source=univ&e­i=KtQ6TZGDKIP­wsgahgM3zBg&sa=X&­oi=image_resul­t_group&ct=ti­tle&resnum=10&ved=0­CF8QsAQwCQ&biw=1007­&bih=607