Co jsou báje. Co pověsti a co pohádky?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pověsti – čerpají z minulosti národa a pojednávají o činech hrdinů, váží se k určitému místu. Je v nich spojen prvek fantastický s prvkem skutečným nebo prvkem historickým.
Báje – jde o výklad světa, přírodních jevů
Pohádka – taky epický žánr, jsou pro ni charakteristická magická čísla, neodehrává se na přesném území, důležitou roli hraje fantazie, není časově určena. Vystupují v ní nadpřirozené bytosti a dobro vítězí nad zlem.
Doplňuji:
George má pravdu. Takže pokud vám nestačí, co jsem napsala, zkuste vyhledávat sám a vzít si z výsledků to, co se vám bude nejvíce hodit.

Další odpovědi
anonym

:-/ stačilo jen do vyhledávače zadat postupně

1/ „co jsou báje“
2/ „co jsou pověsti“
3/ „co jsou pohádky“

Zkuste to, ..odpověď na tak triviální otázky získáte tímto způsobem mnohem rychleji aniž by se vám tu musel kdokoliv speciálně věnovat http://lmgtfy­.com/?q=co+jsou­+b%C3%A1je

///

Transparent:
„Dejte více prostoru opravdu zajímavým otázkám, na které není tak snadné najít odpověď obyčejným vykledávačem, který máme bez vyjímky Všichni k dispozici !“

..na transparent je to moc dlouhy ze 🙂

1popelka1

Georgi, mám dojem, že už se to tady kdysi řešilo… psala jsem něco v tom smyslu, že jsem myslela, že se na Odpovědích ptá na otázky, které na netu nejde najít (nebo těžko), ale postupně jsem rezignovala… Někdy odkážu sice na odkaz, ať si dotyčný vyhledá sám… ale pak po mně někdo odpoví a naservíruje odpověď… a to je pak zbytečné snažit se, ať zkusí vyhledávat sami…