Rokio

Co jsem udělal špatně? Jak jsem se měl zachovat v těchto dvou situacích?

1. situace

Šel jsem opéct tousty. Asistentka pedagoga mi však řekla, abych udělal inventuru hotovosti za nákup, a tak jsem šel udělat toto. Když jsem prováděl tento úkol, tak mi mistrová odborného výcviku vynadala, že nedělám tousty. Asistentka pedagoga mi na to řekla, že inventuru už provedla.

poznámka1: Asistentka pedagoga už inventuru provedla a chtěla po mě, abych to zkontroloval.
poznámka2: Nedošlo ke znehodnocení toustů.

2. situace

Dostal jsem hodně vynadáno, že část ocemových táců zůstala na chodbě. Včera ale po mě jedna učednice na pekaře chtěla, abych ji dal pár táců. Poté jsem nevěděl, co se s nimi stalo, dokud jsem nedostal vynadáno od paní mistrové.

poznámka: Jedná se o táci, které jsem dal dané učednici na pekaře.

Nevíte tedy, co jsem udělal špatně a jak jsem se měl správně zachovat?

Nejlepší odpověď
dubraro

Budeš se muset smířit s tím, že v životě existují situace, které nelze správně vyřešit. Až budeš ženatý, bude to na denním pořádku.

Další odpovědi
Šidlo

vy si neviete dať dokopy dve a dve

majstrová je pán, resp. pani – čo ona povie, to má prednosť pred všetkým ostatným!

asistentka je akože čo? vaša triedna predsedníčka? v čom je vám nadriadená? je vám podľa školského poriadku vôbec nadriadená?

a keď robíte spolužiačke službu, čakajte následky.......vy si môžete pomôcky len tak požičiavať bez vedomia majstrov a učiteľov?

a majstrovej ste mohli skúsiť povedať, že majster od pekárov poslal po táce........ale ktovie, či to tak naozaj bolo

Tw!st

situace 1: Taková situace by mě celkem vytočila, asi bych to řešil že bych dovedl asistentku k mistrové (nebo naopak) a řekl „vyřešte si VAŠE nedorozumění mezi sebou, můj problém to není!“ (za předpokladu, že jsi asistentce vysvětlil, že by si měl nejdříve dopéct tousty a potom až se věnovat něčemu jinému a ona i přes to trvala na okamžité inventuře)

Do situace 2 se bohužel neumím vžít.

ivzez

(1)
Jestli jsi měl od mistrové zadáno opéct toasty,
měl ses věnovat toastům a vysvětlit asistentce,
že máš jiný úkol.

(2)
Co jsou ocemové tácY (nikoliv táci!)?

Jestli jsi měl tácy na starosti, neměl jsi je podle mne nikomu dávat.
Pokud ses rozhodl je dát učnici jiného oboru, měl jsi jí vysvětlit, kam
je má následně uklidit.