Avatar uživatele
annas

Co jí, kdo jsou a co vezou? Znáte řešení staré orientální hádanky?

Večer přijela do oázy karavana a přilákala domorodce. Lidé z karavany začali jíst a místní se jich ptali: „Co jíte?“ Z odpovědi, která se jim dostala, však nebyli za mák moudří. „Jíme to, co nemáme. Jelikož kdybychom měli to, co nemáme, nevezli bychom to, co vezeme.

Zkuste přemýšlet a nehledat odpověď na internetu.
Doplňuji:
Muž, který hádanku vložil, rovněž nedovedl hned odpovědět stejně jako většina z nás.

Lidé z karavany jedli vejce… eunuchové jsou vykleštěnci… vezou ženy z harému…

Jednoduché, že?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, fortin, quentos, Fred, anonym, anonym, BENYTA, vagra, rynek878, anonym, zjentek před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BENYTA

Annas,to je na mě v tomhle horku trochu moc,nechám si to na podzim 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak tohle bylo jeden cas nase domaci tema c.1,premysleli jsme cela rodina,stejne jsme spravnou odpoved nenalezli,ted ji znam,jsem chytra,.ze je to logicke,tesim se na odpovedi.Krystof ne?
Doplňuji:
Moc me mrzi,ze tech napadu bylo tak malo,asi na to opravdu neni pocasi,ja jsem v nemocnici tak proto asi..Uz me svrbel jazyk (nebo ruka?)ale vydrzela jsem.Jeste nejaka hadanka v zasobe?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Řešení znám,zásluhou sourozence,dlou­holetého hádankáře.Více v diskuzi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

…dumám, dumám, dumám a napadá mne: všechno;
Jíme všechno, ale všechno nemáme. Jelikož kdybychom měli všechno, co nemáme, nevezli bychom všechno, co vezeme…
Myslím, že toto má také logiku, dokonce s pouze jedním univerzálním termínem.
Žeby bylo více možných odpovědí ???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Pořád to nechápu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

nápodobně v tomhle horku se my nechce přemíšlet ani o tom jestly mám napsat i nebo y

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ja jen doplnuji,ze jsem opravdu tehdy mela hlavu jako meloun,kdyz nam pak strejda rekl odpoved,tak jsme take museli uznat,ze je to logicke.Ale chtela bych pogratulovat vsem,kteri na to prijdou sami,cela nase family se mezi nemuze pocitat.

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Benyto, když už znám výsledek, je to velmi jednoduchá hádanka. Ale odpověď u hádanky nebyla. Přemýšlela jsem, na něco jsem přišla, ale nebylo to zcela správné. Jen náhodou jsem odpověď objevila.

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas-řešení mi prozradil brácha,který se o hádanky zajímá asi 50 let.Řešení neprozradím a rovnou říkám,sám bych na to nepřišel ani náhodou.Je velice překvapivé a logické,ovšem jen pro toho,kdo odpověď zná.
Snad jen první písmena:V-E-H.

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Totéž si říkám já. Po bitvě každý generál. Vagro, děkuji. Zatím neprozraďte.

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BENYTA

I když jsem kdysi luštila křížovky „na čas“,tedy levou zadní,tak ani ta nápověda mi nebyla nic platná…
Přidám se do zástupu nevědoucích…

před 5043 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek