Co jeŽivorodost?-otázka nejen pro biology 🙂

Máme do biologie udělat prezentaci.Téma ŽIVORODOST.Na netu jsou o tom 3 řádky.Nevěděl by tady někdo trochu víc?děkujuuu 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

živorodost je schopnost živočichů (konkrétně savců) rodit živá mláďata (tedy neklást vejce, z nichž by se teprve vylíhla). Živorodí savci se dělí na dvě větve – vačnatce a placentály. To bych se divil, aby o nich někde nebylo něco víc… UTFG

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Savci

Další odpovědi
Anmara

živorodost je schopnost rodit živá mláďata. Živorodí nemusí být jenom savci, ale třeba i ryby a paryby – např. živorodka duhová (Poecilia reticulata) tzv. paví očko, některé druhy žraloků (např. žralok písečný nebo kladivouni). A živorodé mohou být dokonce i rostliny :o) něco málo je třeba na Wikipedii

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/%C5%BDi­vorodost