Avatar uživatele
zjentek

co je žůžo?

google mlčí :o

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, annas, gagaga před 3743 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

žůžo i žúžo je dětský výraz ve významu úžasný, báječný.

Jinak původ z francouzského jou-jou = hezká věc, hračička. Jou = hra, jouer = hrát (Rejzkův etymologický slovník).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

U nás doma může být žúžo leccos příjemného. Nejen k žrádlu. Například teplá koupel, když je jednomu zima a zase přírodní koupel za letního vedra. Žúžo může být dokonce, když se u nás někomu něco podaří a je s tím spokojený. Ironicky naopak třeba nějaký průšvih, jobovka atd.

Jinak to asi pochází od oné želatinové cukrovinky žužu. A žužu, napadlo mně, asi od francouzského dětského výrazu joujou pro hračku – jak píše Annas, myslí si to i pan Rezek. Tak to tak snad i je. 🙂

Že gúgl mlčí? No to víš, cizáckej trouba. U nás doma to nezná … 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

U nás se to říká na něco co je naprosto úchvatné, nebo také na velmi dobré jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Žůžo je bezva, super, pecka, šupa, bomba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Zuzo je dovolena s fesnou slecnou. Zuzo neni ucet z bank po dovolene s fesnou slecnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Žůžo je přece všechno to, co je prima.
Doplňuji:
Google možná mlčí, aler ABZ slovník cizích slov mi vyplivnul takovou zajímavou spojitost. Jestli se ti to bude líbit, nevím:

Slovo:degeš
Upozornění:vložil uživatel prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. a ověřil editor
Význam:slangový romský hanlivý výraz, špinavý, nepřizpůsobivý, jiný než já, nedodržující pravidla,

OPAK SLOVA JE ŽUŽO

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

zzzzz, u toho hodně dobrýho žvance to platí i pro chlapy? Jako že „Alois, buď opatrný, to chilli trošinku pálí, ale steak je mňamka a to pívo k němu, hmmm, celý je to žůžo“, nebo tak něco?

před 3743 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek