Zlatý

co je žůžo?

google mlčí :o

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

žůžo i žúžo je dětský výraz ve významu úžasný, báječný.

Jinak původ z francouzského jou-jou = hezká věc, hračička. Jou = hra, jouer = hrát (Rejzkův etymologický slovník).

Další odpovědi:

Bronzový

U nás doma může být žúžo leccos příjemného. Nejen k žrádlu. Například teplá koupel, když je jednomu zima a zase přírodní koupel za letního vedra. Žúžo může být dokonce, když se u nás někomu něco podaří a je s tím spokojený. Ironicky naopak třeba nějaký průšvih, jobovka atd.

Jinak to asi pochází od oné želatinové cukrovinky žužu. A žužu, napadlo mně, asi od francouzského dětského výrazu joujou pro hračku - jak píše Annas, myslí si to i pan Rezek. Tak to tak snad i je. :-)

Že gúgl mlčí? No to víš, cizáckej trouba. U nás doma to nezná .... ;-)

Zlatý

U nás se to říká na něco co je naprosto úchvatné, nebo také na velmi dobré jídlo.

Stříbrný

Žůžo je bezva, super, pecka, šupa, bomba.

Bronzový

Zuzo je dovolena s fesnou slecnou. Zuzo neni ucet z bank po dovolene s fesnou slecnou.

Žůžo je přece všechno to, co je prima.
Doplňuji:
Google možná mlčí, aler ABZ slovník cizích slov mi vyplivnul takovou zajímavou spojitost. Jestli se ti to bude líbit, nevím:

Slovo:degeš
Upozornění:vložil uživatel prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. a ověřil editor
Význam:slangový romský hanlivý výraz, špinavý, nepřizpůsobivý, jiný než já, nedodržující pravidla,

OPAK SLOVA JE ŽUŽO

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

zzzzz, u toho hodně dobrýho žvance to platí i pro chlapy? Jako že "Alois, buď opatrný, to chilli trošinku pálí, ale steak je mňamka a to pívo k němu, hmmm, celý je to žůžo", nebo tak něco?

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.