Standaa

Co je zapotřebí k tomu, aby vláda v demokratické státě získal totalitní moc?

Dělá se to násilně, nebo jak? Co je k tomu zapotřebí?

Nejlepší odpověď
L4D4

K tamovéto situaci může dojít spoustou způsobů. Např. v ČR by stačilo, aby někdo získal v poslanecké sněmovně 120 hlasů, čímž by měl ústavní většinu a tudíž by mohl nahradit v Ústavní listině České republiky článek o tom, že jsme domokratický a právní stát článkem o vedoucí úloze dané strany…

Další odpovědi
arygnoc

veľmi stručne:

zruší sa nezávislosť nevládnych zložiek – napr. odborov, súdnictva, … a apolitickosť armády, polície, súdnictva, … – zavedie sa politizácia výkonných zložiek moci včitane ovládnutia emisnej (štátnej) banky, teda meny.

pozrite sa na nete, ako sa diktátori (hitler, stalin, …) dostali k moci – učinili práve tieto kroky.

;-Q

lexx

revoluci a zpitomělé masy ovčanů co naletí na lživé sliby, kecy

Celander

,,Reset systému´´ L4D4 má sice částečně pravdu ale jelikož jsme součástí EU a pod. tak by to bylo složitější. Ale pokud by nepomohli protesty, petice apod. (předpokládám že by byly) tak by to asi nějak tak dopadlo.