Drap

Co je základním komponentem pro výrobu mumia ??

Doplňuji:
Udajně se pro výrobu využívá produktů nějakého zvýřete .Jakého?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobná odpověď na stránce:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-tajemne-mumio-opravdu-vselekem-z-ktere-doby-pochazeji-o-nem-prvni-zminky

Další odpovědi
Děda Louda

Mumio se řadí do skupiny adaptogenů, je přírodní směsí 17 aminokyselin, vitaminů ze skupiny B (B2, B6, B12), provitaminu D, organických kyselin z fosfolizované vegetace ( kyselina benzoová, kyselina hippurová, mastné kyseliny, ichthyol, triterpeny, dibenzo-α-pyrony, huminové kyseliny, fulvokyseliny). Obsahuje makroprvky (vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík), stopové prvky (železo, měď, kobalt, mangan, selen, zinek, molybden, aj.) Aminokyseliny obsažené ve 100% očištěném mumiu: Alfa-alanin, Arginin, Asparagin, Cystin, Fenylalanin, Glutamin, Glycin, Histidin, Isoleucin, Leucin, Lysin, Methionin, Prolin, Serin, Threonin, Tyrosin, Valin.

Doplňuji:
Mumio nebo mumijo (rus. мумиё, lidově též horská pryskyřice, slzy skal apod.) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnějsí považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači. Mumio je přírodní směs organických i neorganických prvků snadno rozpustná ve vodě, které se sbírá ve skalních trhlinách, dutinách, výklencích v podobě amorfních vrstev, slupek, výrůstcích černé, tmavohnědé či hnědé hmoty podobné pryskyřici s příměsemi písku, či štěrku.

Dodnes není zcela věrohodně prokázáno, zda původ této látky je živočišný či geologický neboť obsahuje mnoho stop vitamínů a aminokyselin. V mumiu podobné substanci z Antarktidy byl objeven obsah derivátů glycerolu a věřilo se, že má rovněž léčebné vlastnosti.

Podle ruské wikipedie "mumio ve skutečnosti není «pryskyřice», nýbrž fakticky výsledek reakce hornin (skalní povrch, prach) a ztuhlých exkrementů netopýrů rodu Hladkonosých.

Zdroj: wikipedia