jakub123

Co je zač pěna produkovaná při vaření kuřete?

Při vaření kuřecího masa se vždy usadí na povrchu hustá bílá pěna. Mohlo by se jednat o bílkoviny?

Nejlepší odpověď
Drap

An jedná se o bílkoviny, které se vysrážejí. Tento jev lze pozorovat u všech druhů masa.

Další odpovědi
Damiana

Ano, je to sražená bílkovina, děje se tak u vaření každého masa (pochopitelně je pak jiné barvy). Měla by se sbírat, protože jinak zakalí vývar a ten se také rychleji kazí.

Bublinnka

Jak již bylo řečeno, jedná se o bílkovinu.
Právě jím kuřecí polévku :)
Jakub 123 taky bude dnes k obědu? :))

klapalfr

Jako bych se viděl, když jsem dělal svůj první vývar. Měl jsem tenkrát nový litinový hrnec z https://mlsnyh­rnec.cz/litino­vy-hrnec-proc-ho-chtit a říkal jsem si, co je to za krám, že to tak pění. Až pak mi došlo, že je to vysrážená bílkovina a patří to k tomu. Teď jsem naopak rád, že se tam pěna dělá, protože to je známka zdravého masa a dobrého chovu. .) Jen je samozřejmě trochu opruz to sbírat. :)