Co je za slovní druh ráda- ve větě Má tatínka ráda jako sůl.

Nejlepší odpověď
ReHu

Příslovce?
Jen tipuji.

Další odpovědi
panenka

Rehu má pravdu slovní druh ráda je příslovce.

kropitko

No vidíte Annas,já tomu moc nerozumím,tak jsem myslela,že příslovce je správně,dala jsem na to,že jsem myslela,že když už mají palce,tak je to dobře. Tak to se omlouvám a klobouk dolů,je vidět,že umíte…

annas

Slovo ráda je jmenný tvar přídavného jména, i když se často užívá v platnosti příslovce.
Sloveso mít je neplnovýznamové.
Doplňuji:
Ještě doplňuji. Obě předchozí odpovědi jsou špatné.

Dodávám ještě větný rozbor.

Ráda je součástí přísudku slovesně-jmenného přísádku (jinak přísudku jmenného se sponou). Sponové sloveso mám + rád (jmenný tvar přídavného jména, jak jsem již uvedla).

Rád to dělám – v této větě je rád příslovcem.

annas

Někdy se tipovat nevyplácí! Rozhodující je kontext.

kropitko

Vidíte,jak je snadné se zmílit i při tom bodování,já koukala,děvčata body měla,tak jsem myslela,že je to správně,především mě ovlivnil quentosův palec,myslela jsem,že on by to měl vědět na 100%,jak je to správně.

annas

Teprve teď jsem zjistila, že já sama jsem dala Panence bod za špatnou odpověď, i když jsem napsala, že je špatná. Nevím, jak se to stalo.

annas

Už vím, nepřečetla jsem si celou větu, ale jen slovo ráda. To může být příslovce, ale samozřejmě v jiném kontextu.

annas

Kropítko, děkuji. Nemusíte se omlouvat. Když je člověk několik roků ze školy, nemusí si být jistý všemi jazykovými jevy a nepřemýšlí o nich.
Ale u Vás platí to, co máte uvedené u svého avataru.
Také mě překvapilo, že Quentos ocenil odpověď jako správnou.

kropitko

Skutečně musím dávat větší pozor,kdy odpověď obodovat,někdy je pravda dám bod i za ne zcela správnou odpověď,třeba jenom za snahu,ale tady jsem byla úplně mimo mísu…jinak díky.

annas

Já si odpovědi pamatuji, proto je dopíši, abychom Kropítko

Odpověď ReHu: „Příslovce? Jen
tipuji,“ dostala pět palců, i když je špatně.

Odpověď panenky
„Rehu má pravdu slovní druh ráda je příslovce.“ Body už nevím.

annas

Omlouvám se, nedopsala jsem větu ..abychom Kropítko a já nevypadaly jako blázni.

Také jsem si všimla, že administrátoři odpovědi vrátili. Zřejmě dnes, včera nebyly uvedeny.

kropitko

ty odpovědi tam už jsou…já jen dopíši vyjádření.To aby jsme všichni věděli pro příště…

Dobrý den,

Zjistil jsem jak to bylo s tou druhou otázkou. Tady máte pravdu, že
smazání bylo hodně přísné. Na druhé straně odpověď „Příslovce? Jen
tipuji.“ není odpovědí a navíc má pět palců a je špatně. Odpověď panenky
„Rehu má pravdu slovní druh ráda je příslovce.“ může být administrátory
považována za účelovou odpověď pouze pro získání bodů a proto byla
smazána. V minulosti bylo podobných odpovědí typu „xx má pravdu“ „taky
si to myslím“ hodně a i kvůli nim jsme změnili bodování (body za odpověď
až když má palec).
Uznávám, že toto smazání bylo opravdu hodně přísné a v budoucnu budeme
podobné odpovědi nechávat. Zároveň Vás prosím, dávejte palce pouze
kvalitním odpovědím ať plní svůj hlavní účel.

Děkuji a jsem s pozdravem,
J. Štípek
Odpovědi.cz