co je za rostlinu šáchor a k čemu se používá?

Doplňuji:
to nevadí to se stane oběma děkuji

Nejlepší odpověď
BEAES

Šáchor papírodárný je vytrvalá rostlina z čeledi šáchorovitých sloužící ve starověkém Egyptě k výrobě papyru.

Tento druh byl ve starém Egyptě využívaný k výrobě papíru. Dosahuje výšky 2 – 5 m s deštníkovitým chomáčkem listů na konci.

Pro růst postřebuje bahnité místo s minimální teplotou 16 °C. Stonek je trojhranný a listy velice úzké, spíše se podobají drátkům a vytvářejí zajímavou chocholku. Nemá rád suchý vzduch. Důležité je tedy rosení a umístění např. v koupelně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0%C3­%A1chor_pap%C3%A­Drod%C3%A1rn%C3%BD

Další odpovědi
hanjimka

Šáchor papírodárný je vytrvalá rostlina z čeledi šáchorovitých sloužící ve starověkém Egyptě k výrobě papyru.

Tento druh byl ve starém Egyptě využívaný k výrobě papíru. Dosahuje výšky 2 – 5 m s deštníkovitým chomáčkem listů na konci.
Pro růst postřebuje bahnité místo s minimální teplotou 16 °C. Stonek je trojhranný a listy velice úzké, spíše se podobají drátkům a vytvářejí zajímavou chocholku. Nemá rád suchý vzduch. Důležité je tedy rosení a umístění např. v koupelně.

Existují varianty: ssp. Hadidii cv. Perkamentos

Koukám shoda ve vyhledávání.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0%C3­%A1chor_pap%C3%A­Drod%C3%A1rn%C3%BD

jandmil

Jako pokojová se rostlina se běžně lidově nazývá papyrus.