skorcovaz

Co je za pupíkem?

Co máme na konci pupíku? Zahojil se nám po narození? Kde ústil, když ještě fungoval a kde ústí dnes, po 24 letech..?

Nejlepší odpověď
Nikkol

Lidský pupečník spojuje matčinu placentu s pupkem dítěte. Má v průměru asi 1–2 cm a na délku nakonec dosahuje délky asi 55 centimetrů. Podélně jím probíhají tři cévy: dvě pupečníkové tepny a jedna pupečníková žíla. Pupečníkové tepny vedou odkysličenou krev z plodu do placenty; pupečníková žíla přivádí okysličenou krev z placenty do plodu.Po porodu provádí lékař podvaz pupečníku a následné přestřižení a větší část tepen zaniká. A tím zaniká i fetální oběh a mimi začne mít normální oběh. Takže pupík neboli pupečník dnes ( v dospělosti) nikam neústí – nepletu-li se
Jinak fetální oběh je na: http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Krevn%C3%AD_ob%C­4%9Bh_plodu