cizrna

Co je za hranicemi vesmíru?

Vím, že existuje x možných teorií o vzniku a vývoji vesmíru, ale pokud vezmeme v úvahu známý „velký třesk“ a rozpínání vesmíru, přičemž jsem se na wikipedii dočetl, že jsou proto i důkazy, například, že rozpínání lze pozorovat na velmi vzdálených objektech a jejich světelných spektrech…
…zajímalo by mě, co je za tou pomyslnou hranicí vesmíru, respektive v těch oblastech kam vesmír svým rozpínáním ještě nedosáhl.
…pokud to není nějak vědecky prokázaný, máte alespoň tušení, co by se tam mohlo „skrývat“?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Ano , je celá řada teorií. Ovšem nikdo prozatím netuší zda je vůbec nějaká hranice a co je za ní už vůbec ne.

Další odpovědi
Kepler

Problém je v tom, že ani nevíme, jestli nějaké hranice existují. Zatím máme hranice tam, kde ještě je něco rozpoznatelného. Dříve byla ta hranice obzor na oceánských plachetnicích, dnes dohlédneme téměř do maximální vzdálenosti jak to jen teoreticky jde. A co je dál, o tom můžeme jen spekulovat. Třeba bychom tam našli nějakou entitu, která přemýšlí o tomtéž.

Lamalam

Za hranicemi vesmíru neexistuje ani prostor, ani čas, ani hmota. Je tam dokonalé NIC.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-za-koncem-vesmiru