Co je WMA formát? Uvádí se např. u autorádií.

Jedná se zřejmě o nějaký formát jako MP3…?

Nejlepší odpověď
Travis

Ano, přesně tak, je to formát podobně jako MP3, ale je daleko větší. Třeba mp3 má velikost 3Mb, zatímco WMA u stejné písničky třeba 15Mb

anonym

Travis nemá pravdu, naopak wma algoritmus je efektivnější než mp3 a naopak tedy wma soubory bývají při zachování stejné kvality menší než mp3. Ale vidíte sám že povědomí o této skutečnosti je mizivé i mezi relativními odborníky, takže tento formát se prakticky prostě neujal, existuje, i jeho podpora v přehrávačích, ale nikoho vedle dalko populárnějšího mp3 nějaké wma prostě už nezajímá 🙂