Avatar uživatele
zjentek

Co je vlastně větší volovina – kravina nebo konina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, fcoop, gagaga před 3753 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zřejmě záleží na oblasti a kontextu při užití výrazů. Jde vlastně o synonyma = slova podobného nebo stejného významu.

Vyjde to zhruba na stejnou, nejvíc významů má konina, ale nejsou vulgární, jen hanlivé.

Nejvulgárnější je pičovina, jeden význam kraviny.

Volovina je synonymum pro kravinu = nesmysl, hloupost, též kravina, bejkovina = nesmysl, hloupost.

Jako kravina se uvádí hanlivě nesmysl, hloupost, co přinese komplikace. Ale přibývá další význam pičovina – vulgární výraz na rozdíl od hanlivého – nesmysl, něco hloupého. Užívá se i ve významu u problematické části skladby.

Konina = nesmysl, hloupost, často o filmech a knihách.
Dále se užívá ve významu jako chyba.
podřadný vězeň, který posluhuje silnějšímu

Podle Slovníku nespisovné češtiny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kravina i konina je provést blbost. „Volovina“ je kravina a konina na druhou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

CAPina…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Obě dvě slova mají zcela stejný význam. U kraviny hraje roli „kráva“. U koniny hraje roli „kůň“. Někdo to dělá tak, že holce řekne že napsala „kravinu“, kdežto klukovi řekne, že napsal koninu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Kravina=konina, ještě třeba ptákovina. Slováci mají hezký výraz somarina. Prostě jsou to všechno blbosti. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

annas: no mně tvrdí kámoš, že nejbrutálnější z těchto je prej HOVADINA. Pičovina používá jen v případě, když se ho ptám, co povídala jeho stará na to, že jde se mnou zase ven ..jo prej to jako dobytek musí vědět nejlíp. A máte tam chybu- ten podřadnej vězeň je podle kámoše pičus, ne konina ,)

před 3753 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jak jsem uvedla, záleží na úhlu pohledu. Já občas použiji výraz kravina.

Snad vám nevadí, že informace, i když je většinou znám, ověřuji ve slovnících. Mám několik slovníků, prach na nich utírám, takže zaprášené nejsou.:-)) Snad lepší než převzít z netu a neuvést zdroje.

před 3753 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

a to je fakt ..na Vás je spoleh ,)

před 3753 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek