Zlatý

Co je vlastně větší volovina - kravina nebo konina?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zřejmě záleží na oblasti a kontextu při užití výrazů. Jde vlastně o synonyma = slova podobného nebo stejného významu.

Vyjde to zhruba na stejnou, nejvíc významů má konina, ale nejsou vulgární, jen hanlivé.

Nejvulgárnější je pičovina, jeden význam kraviny.

Volovina je synonymum pro kravinu = nesmysl, hloupost, též kravina, bejkovina = nesmysl, hloupost.

Jako kravina se uvádí hanlivě nesmysl, hloupost, co přinese komplikace. Ale přibývá další význam pičovina - vulgární výraz na rozdíl od hanlivého - nesmysl, něco hloupého. Užívá se i ve významu u problematické části skladby.

Konina = nesmysl, hloupost, často o filmech a knihách.
Dále se užívá ve významu jako chyba.
podřadný vězeň, který posluhuje silnějšímu

Podle Slovníku nespisovné češtiny

Další odpovědi:

Kravina i konina je provést blbost. "Volovina" je kravina a konina na druhou.

CAPina...
;-)

Pokročilý

Obě dvě slova mají zcela stejný význam. U kraviny hraje roli "kráva". U koniny hraje roli "kůň". Někdo to dělá tak, že holce řekne že napsala "kravinu", kdežto klukovi řekne, že napsal koninu.

Zlatý

Kravina=konina, ještě třeba ptákovina. Slováci mají hezký výraz somarina. Prostě jsou to všechno blbosti. :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

annas: no mně tvrdí kámoš, že nejbrutálnější z těchto je prej HOVADINA. Pičovina používá jen v případě, když se ho ptám, co povídala jeho stará na to, že jde se mnou zase ven ..jo prej to jako dobytek musí vědět nejlíp. A máte tam chybu- ten podřadnej vězeň je podle kámoše pičus, ne konina ,)

Zlatý

annas

Jak jsem uvedla, záleží na úhlu pohledu. Já občas použiji výraz kravina.

Snad vám nevadí, že informace, i když je většinou znám, ověřuji ve slovnících. Mám několik slovníků, prach na nich utírám, takže zaprášené nejsou.:-)) Snad lepší než převzít z netu a neuvést zdroje.

Zlatý

zjentek

a to je fakt ..na Vás je spoleh ,)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.