zjentek

Co je vlastně větší volovina – kravina nebo konina?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě záleží na oblasti a kontextu při užití výrazů. Jde vlastně o synonyma = slova podobného nebo stejného významu.

Vyjde to zhruba na stejnou, nejvíc významů má konina, ale nejsou vulgární, jen hanlivé.

Nejvulgárnější je pičovina, jeden význam kraviny.

Volovina je synonymum pro kravinu = nesmysl, hloupost, též kravina, bejkovina = nesmysl, hloupost.

Jako kravina se uvádí hanlivě nesmysl, hloupost, co přinese komplikace. Ale přibývá další význam pičovina – vulgární výraz na rozdíl od hanlivého – nesmysl, něco hloupého. Užívá se i ve významu u problematické části skladby.

Konina = nesmysl, hloupost, často o filmech a knihách.
Dále se užívá ve významu jako chyba.
podřadný vězeň, který posluhuje silnějšímu

Podle Slovníku nespisovné češtiny

Další odpovědi
anonym

Kravina i konina je provést blbost. „Volovina“ je kravina a konina na druhou.

anonym

CAPina…
😉

dnb

Obě dvě slova mají zcela stejný význam. U kraviny hraje roli „kráva“. U koniny hraje roli „kůň“. Někdo to dělá tak, že holce řekne že napsala „kravinu“, kdežto klukovi řekne, že napsal koninu.

marci1

Kravina=konina, ještě třeba ptákovina. Slováci mají hezký výraz somarina. Prostě jsou to všechno blbosti. 🙂

zjentek

annas: no mně tvrdí kámoš, že nejbrutálnější z těchto je prej HOVADINA. Pičovina používá jen v případě, když se ho ptám, co povídala jeho stará na to, že jde se mnou zase ven ..jo prej to jako dobytek musí vědět nejlíp. A máte tam chybu- ten podřadnej vězeň je podle kámoše pičus, ne konina ,)

annas

Jak jsem uvedla, záleží na úhlu pohledu. Já občas použiji výraz kravina.

Snad vám nevadí, že informace, i když je většinou znám, ověřuji ve slovnících. Mám několik slovníků, prach na nich utírám, takže zaprášené nejsou.:-)) Snad lepší než převzít z netu a neuvést zdroje.

zjentek

a to je fakt ..na Vás je spoleh ,)