Dismas

Co je vlastně tak špatného na apartheidu?

Nejlepší odpověď
Agneta

Apartheid s utiskováním nebo diskriminací nesouvisí (souvislost rádi viděli komunisté, a v dnešní době levičáčtí sluníčkáři). Významově se jedná o oddělený vývoj nebo život dvou etnií v jedné zemi. Je to logické, že každé etnikum má své tradice – a tím pádem i tu svoji životní úroveň, to vidíme u nás na cikánech…a jak si stěžují – že je utiskujeme.
Mají se dnes automaticky v Jihoafrické republice černoši lépe, než tenkrát? Pokud vím, tak nemají, a v sousední zemi Zimbabve, kde bylo nejvyšším politickým cílem vyhnat bělochy, mají teď ohromnou bídu – protože sami nic neumí, a kdyby ve volbách směli volit nějakou „bílou stranu“ (ale běloši už tam bohužel nejsou), tak ta by okamžitě vyhrála:DDD

Další odpovědi
briketka10

Já myslím, že všechno : to všechno je, kde všude smí
barevní lidé žít a kde nesmí a rasová diskriminace černých
obyvatel. Tobě se toto líbí? Já jsem proti tomu. Černoši mi
nevadí, ale jen muslimové.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Apartheid

Mirdas

Už jen samotnápodstata je špatná jako u fašismu nebo komunismu.

Drap

Jedná se o politiku rasové segregace. Pro většinu soudných lodí to neni nejlepší uspořádání společnosti.

marci1

? ☹

Kepler

Diskriminovat lidi apriori jen podle barvy kůže jistě není správné. Dnes už je to zastaralý systém založený na rasizmu. Historicky to asi mělo své opodstatnění a dá se to i pochopit. Jediné objektivní rozdělení lidí by mohlo být na přispůsobivé – nepřispůsobivé, „dobré – špatné“ a tak podobně. Jenže jak je na první pohled poznat? Tak se to zjednodušeně řeší tím, že všechny rasy, sociální a náboženské skupiny se hází do jednoho pytle, protože ty nežádoucí vlastnosti jsou rozšířeny více u nich.

briketka10

Nyní by mě zajímalo, proč nikomu nevadí, že mám
tu „dvojtečku“ uprostřed, proč mi ji nikdo neopravil?