Avatar uživatele
Dismas

Co je vlastně tak špatného na apartheidu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chachar1922, Agneta před 2974 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Apartheid s utiskováním nebo diskriminací nesouvisí (souvislost rádi viděli komunisté, a v dnešní době levičáčtí sluníčkáři). Významově se jedná o oddělený vývoj nebo život dvou etnií v jedné zemi. Je to logické, že každé etnikum má své tradice – a tím pádem i tu svoji životní úroveň, to vidíme u nás na cikánech…a jak si stěžují – že je utiskujeme.
Mají se dnes automaticky v Jihoafrické republice černoši lépe, než tenkrát? Pokud vím, tak nemají, a v sousední zemi Zimbabve, kde bylo nejvyšším politickým cílem vyhnat bělochy, mají teď ohromnou bídu – protože sami nic neumí, a kdyby ve volbách směli volit nějakou „bílou stranu“ (ale běloši už tam bohužel nejsou), tak ta by okamžitě vyhrála:DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Já myslím, že všechno : to všechno je, kde všude smí
barevní lidé žít a kde nesmí a rasová diskriminace černých
obyvatel. Tobě se toto líbí? Já jsem proti tomu. Černoši mi
nevadí, ale jen muslimové.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Apartheid

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mirdas

Už jen samotnápodstata je špatná jako u fašismu nebo komunismu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jedná se o politiku rasové segregace. Pro většinu soudných lodí to neni nejlepší uspořádání společnosti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

? ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Diskriminovat lidi apriori jen podle barvy kůže jistě není správné. Dnes už je to zastaralý systém založený na rasizmu. Historicky to asi mělo své opodstatnění a dá se to i pochopit. Jediné objektivní rozdělení lidí by mohlo být na přispůsobivé – nepřispůsobivé, „dobré – špatné“ a tak podobně. Jenže jak je na první pohled poznat? Tak se to zjednodušeně řeší tím, že všechny rasy, sociální a náboženské skupiny se hází do jednoho pytle, protože ty nežádoucí vlastnosti jsou rozšířeny více u nich.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Nyní by mě zajímalo, proč nikomu nevadí, že mám
tu „dvojtečku“ uprostřed, proč mi ji nikdo neopravil?

před 2973 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek