Co je vlastně státní dluhopis a koupíte si je, aby jste údajně pomohli české ekonomice a státnímu rozpočtu?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/138204-od-pondelka-si-muzete-koupit-statni-dluhopisy/

Nejlepší odpověď
dudu

Na předem stanovenou dobu a za korektních podmínek půjčíte státu svoje peníze. Jimi profinancuje schodek mezi příjmy a výdaji, který předtím vyrovnával financemi ze zahraničí. Jde o tzv. konzervativní investici s nízkým rizikem a proto i úrok není nijak exceletní a většinou pokryje pouze inflaci. Toto jednoznačně platí u jednoletých dluhopisů. Vyšší výnosy pak přinášejí dluhopisy s delší životností, např. splatné za čtyři roky, atd.

Další odpovědi
Drap

V podstatě půjčíte státu peníze za lepších podmínek než banky. V tom je celá fígl.

michael69

Je to vytloukání klínu klínem.V konečném důsledku to ničemu nepomůže. Zjednodušeně je to jako kdyby si neměl prachy a tak si natiskl papíry,kterým bys dal určitou hodnotu, a tím i závazku dluhu, a očekával,že je od tebe přátelé koupí a tím získal hotovost. :))

lexx

Peníze v černé díře, nenávratné. Dluhopis má hodnotu obalu z čokolády, potištěný papír.