marci1

Co je vlastně arogance?

Pohrdání ostatními nebo hloupost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Souhlas s oběma kolegy přede mnou. Arogance je navíc jednání, které souvisí s nízkým sociálním IQ a zaručeně vzbuzuje odpor. Někteří inteligentnější a empatičtí lidé se přes to dokážou povznést a usmívají se. Což arogantního jedince nebývale rozzuří.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Hloupé, primitivní a nadřazené pohrdání ostatními.

gecco

Pohrdání – a může pramenit i z ´hlouposti´…
😉

ivzez

Obojí.
Chytří lidé lidmi nepohrdají.

Šidlo

to prvé – ale okrem pohrdania ľudmi je to aj pohrdanie pravidlami, pohrdanie prirodnymi zakonmi, pohrdanie moralnymi hodnotami

proste neucta k realite a k ľudom

Kryšpín

Stačí si vyslechnout výroky našich představitelů v parlamentu, nebo pana Babiše