co je vic?10Mb/s nebo 3 Gb,myslím jako na připojení internetu…

Nejlepší odpověď
mosoj

Neplácejte a nepleťte si označení.

Předpokládám že míníš rychlost takže tak jako udáváš 10 Mb/s udávej také 3 Gb/s.
jak zde bylo řečeno 3 Gb/sec je víc než 10 Mb/sec.

Míní se 10 Mb – te jest 10 000 000 bitů a
3 Gb 3 000 000 000 bitů. Pokud jsou to bity vždy malé „b“!!! Aby se to nepletlo tak je lépe používat 10 Mbits nebo 3 Gbits.

Bit je je nejmenší jednotka informace. 8 bitů je 1 byte ( čte se bajt )
Byt ( čte se bajt ) je 8 bitů. Pokud se míní byte ( bajt) je v označení vždy velké B !!
KB, MB, GB, TB !!!

Další odpovědi
Michal Kole

Základní rozdíl je v násobku 8mi

rychlost připojení se udává v megabItech [Mb], zato rychlost stahování se udává v megabYtech [MB], což je jednotka 8× menší

Rychlost 3 GB snad ani není maximálně nějaké páteřní sítě, ale co tak čtu tak maximální rychlost je 100 Mb/s

Gigabitu lze dosáhnout pouze v LAN sítích na krátké vzdálenosti při použití metalických kabelů

lukas

Gb (gigabit) je jednotka velikosti a Mb/s jednotka rychlosti (megabity za sekundu).

Předpona Giga znamena miliarda a Mega milion, tudíž Giga je 1000× víc než Mega.

Kurt

3 Gb/s je rychlejsia siet ako 10 Mb/s.