Adiska

Co je větší potkan nebo krysa?

V práci jsme se dohadovali, který z hlodavců je větší, já tvrdla že krysa. Potkana jsme měli doma a moc velký mi nepřišel. Jak to tedy je ve skutečnosti? 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Krysa je větší. Ale hlavně – krysy u nás táměř nežijí, byly snad jen někde v Polabí..
Doplňuji:
Pardóóóón – POTKAN. Semse úplně lek, dyž sem to četl )))
Ale rozdíl je nepatrný. Jenže navíc potkani žíjí často velmi blízko člověka, jejich strava je hojná a pestrá, bývají často tedy jaksi „přerostlí“ a větší i víc, než se leckde uvádí )

Zdroj: Studium

Další odpovědi
samicek333

Řekla bych, že je to tak nastejno, ale myslím, že potkan může být i větší.

Lucijej

Obecně je větší potkan, ale určitě se by se našl nějaký krysí jedinec, který by potkana trumfnul.

mojitek

Zcela určitě je větší potkan.Krom jiného je i chytřejší.Pokud se někomu zdá že jeho domácí mazlíček mu nepřijde až tak velký,tak vězte,že se jedná o šlechtěnou formu.Ti nelaboratorní potkani jsou větší a dle informací i čistotnější a o něco i chytřejší.Krysy tu nežijí-za války je vyhubili potkani,takže s krysou se venku nepotkáte(teda pokud někomu neuteče).